Obsah

Zprávy

#

Domácí vzdělávání - Měření objemu tělesa pomocí kapaliny

Žáci měřili objem těles. celý text

ostatní | 20. 4. 2020 | Autor: Mgr. Lucie Slunečková
#

Národní muzeum a florbalový zápas 2019

V pátek 27.9.2019 jsme měli možnost navštívit výstavu Keltů v Národním muzeu a večerní florbalový zápas Fat Pipe Chodov a Tatranu Střešovice. celý text

ostatní | 30. 9. 2019 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Podzimní setkání 2019

Podzimní setkání a Spartan. celý text

ostatní | 16. 9. 2019 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Akademie

A je to za námi. Snad se vám naše představení líbilo. celý text

ostatní | 25. 6. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Závěrečný dvoudenní výlet - spaní ve škole a Valcha

Výlet si užíváme báječně. Vířivka, sauna a společenské hry ve Spolkovém domě nám vyplnily deštivé dopoledne. Oběd ve školní jídelně jsme si vychutnali a po něm vyrazili linkový autobusem do Vlašimi. Tam jsme navštívili zámek, cukrárnu a výstavu panenek. Po návratu do Čechtic jsme opět využili Spolkový dům a vířivku se saunou. Všichni jsme si pochutnali na buřtech na grilu a podstoupili test odvahy a dostali reflexní pásky na bezpečnou cestu zpět do školy. Cesta byla opravdu hlučná a veselá, místy připomínala průvod z vítězného fotbalového zápasu. Večer nás čekala zkouška ohněm ve formě bojové hry, kterou pro nás připravili žáci z deváté třídy. Byla skvěle připravená! Děti měly úžasný zážitek. Celý den jsme zakončili v tělocvičně s kytarou a písničkami. Druhý den ráno nás během cesty na Valcha osvěžilo chladné počasí. Únava a počasí udělalo své. Přestože je polovina června, tentokrát u vody bylo opravdu nevlídno, proto jsme po přednášce o zbraních pospíchali na oběd zpět do školy, kde jsme odpoledne výlet pozitivně zhodnotili a ukončili. celý text

ostatní | 14. 6. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Cyklistický výlet 6.6.

Po roce tvrdé práce a snažení se získat co nejvíce střapečků na třídní erb, jsme díky pomocí rodičů zrealizovali cyklistický výlet. Vše bylo naplánováno na odpoledne mimo vyučování. O to víc jsme si to všichni užili, protože nešlo o to, abychom se "ulili ze školy", ale abychom spolu strávili další krásné chvíle navíc. Nesmírně jsme si všichni cenili přítomnosti a pomoci rodičů. Bylo to opravdu nádherné odpoledne, kdy jsme si byli všichni velmi blízcí. celý text

ostatní | 7. 6. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Pohádková říše Fábula

Krásný den jsme prožili v Kamenici nad Lípou v Pohádkové říši Fábula. celý text

ostatní | 30. 5. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Psovodi

Děti se seznámily s policejními psy a jejich pány při názorných ukázkách jejich práce. celý text

ostatní | 28. 5. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Pavlov a Stvořidla

Dnes jsme se vydali po stopách Jaroslava Foglara - Jestřába. Naše putování začalo v Záchranné stanici Pavlov, kde jsme se seznámili s mnoha handicapovanými zvířaty, s některými i velmi zblízka. Dále naše cesta vedla na Stvořidla na řece Sázavě - Bobří řece. Během cesty jsme lovili různé bobříky. Všichni byli úspěšní a znalosti, které cestou nasbírali, využili při plnění úkolů. Naši výpravu jsme ukončili táborovým ohněm a nechybělo ani opékání brambor. Na úplný závěr jsme se museli vyrovnat i se silným deštěm, který jsme si, dalo by se říci, všichni užili (někteří jedinci absolutně). Snad nás Jaroslav Foglar pozitivně ovlivnil. celý text

ostatní | 10. 5. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová

EKOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

Dne 3.5. 2018 na prvním stupni proběhla ekologická olympiáda.
Děkuji všem žákům za účast v této soutěži.
Nejlepší řešitelé:
1.místo: Magdaléna Veletová a Martina Svobodová
2.místo: Michal Ouřada
3.místo: Jakub Foller

Dana Vesecká celý text

ostatní | 3. 5. 2018 | Autor: Mgr. Dana Vesecká
#

Projektový den - Čtenářská gramotnost

Děti si užily den věnovaný čtenářské gramotnosti. celý text

ostatní | 17. 4. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Pohádka O koblížkovi

Děti výtvarně ztvárnily pohádku O koblížkovi. celý text

ostatní | 17. 4. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Bruslení

Děti si užily bruslení na ZS ve Vlašimi. celý text

ostatní | 17. 4. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Výlet Kutná Hora 17.4.2018

Děti prošly stezku kutnohorských mlynářů, nahlédly do historie tohoto nádherného města a seznámily se s několika kutnohorskými pověstmi. Počasí nám přálo a všichni jsme se celý den náramně užili. celý text

ostatní | 17. 4. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Projektový den 4.4.2018

Děti prožily velmi hezký projektový den. Provázela je témata Hanin kufřík, Zdravá 5, Životní prostředí (vodstvo, ptactvo, třídění odpadu). celý text

ostatní | 17. 4. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Soutěž se Zdravou5

Děti se zapojily do soutěže. A nebylo to nudné. celý text

ostatní | 5. 4. 2018 | Autor: Mgr. Dana Vesecká
#

Lyžování Křešín

Jeden z posledních krásných zimních dnů jsme si užili na lyžích. celý text

ostatní | 9. 3. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová
#

Výlet - Liberec IQ Landia

Opět jsme si mohli všichni společně se spolužáky ze 4.A nádherně užít celodenní výlet. Tentokrát se naše cesta ubírala na sever. Očekávaným cílem byla IQ Landia, ráj pro malé i velké badatele a zvídavé duše. Přesně místo pro vaše a vlastně i "naše" děti. I vy můžete spolu s námi nahlédnout do světa vědy a techniky... celý text

ostatní | 1. 3. 2018 | Autor: Mgr. Veronika Hejlová

Pohádka o kůzlátkách

4. B zdramatizovala pohádku o kůzlátkách celý text

ostatní | 21. 2. 2018 | Autor: Mgr. Dana Vesecká

Slovenská pohádka O Pampúšikovi

Pampúšik v podání ZŠ Matice Slovenskej Prešov celý text

ostatní | 7. 2. 2018 | Autor: Mgr. Dana Vesecká

Pohádka Zvířátka a Petrovští

Pohádka celý text

ostatní | 7. 2. 2018 | Autor: Mgr. Dana Vesecká