Velikonoce v Adršpachu

Agenti ornitologové v Adršpachu.

30. 3. 2020

Agenti, vzpomínáte si na film Apollo 13, kdy se z vesmírné lodi ozvala věta "Houstonwe have a problem." - "Houstone, máme problém".... "Agenti, máme problém." Na Třeboňsku a na nádrži Lipno přes noc zamrzly hladiny vod. Tím se nám ztížila akce prozkoumání této oblasti. Proto, moji milí agenti, aby všichni agenti měli možnost okolí Třeboně řádně prozkoumat, musíme průzkum prodloužit. Je evidentní, že pokud sledovaný měl podobu ryby, zřejmě se bude nacházet stále ještě pod hladinou jihočeských vod. Proto prodlužuji dobu setrvání na tomto místě. Počasí se má vylepšit a ledy na vodách povolit  ve středu. Proto další přesun je posunut na středu ráno. K naší další cestě potřebujeme jasnou oblohu! Stejně jako Apollo 13 i my budeme stoupat vzhůru!

Hlavu vzhůru, agenti! A ve středu buďte opět připraveni přijmout další instrukce.

MÍČE!

1. 4. 2020

Milí agenti,

Doufám, že všichni měli dostatek času se seznámit s krásami Jižních Čech a řádně prozkoumat okolí. Velmi všem děkuji za jejich práci, ale přesto si dovolím vyzdvihnout tento týden dva agenty, kteří jsou se mnou ve spojení, a tudíž mám od nich velmi podrobné zprávy. Dovolte mi, abych se o ně i s vámi podělila. Agent „Sezi“ pracuje na své fyzické kondici a počítá s tím, že pokud bude třeba fotbalových dovedností, je vždy připraven. A představte si, že agent „Kráťa“ málem chytil hledanou podezřelou osobu. Ta zřejmě byla v  neděli převtělená do štiky velké 90 cm. Agent „Kráťa“ ji již měl na dosah, když mu přetrhnula vlasec. Mohlo být po všem a dotyčný mohl být dopaden, ale nebyl! Proto, milí agenti, se musíme vydat na další cestu.  Tentokrát se přiblížíme blíže Vesmíru, jelikož dotyčný na sebe převzal podobu orla. Jeho směr je mapován na severovýchod. Agenti, inspirujte se astronauty, letci, spisovateli, kteří se létáním a dobrodružstvím zabývali či zabývají. Dopravní prostředek, který vám bude poskytnut, není zcela moderní, ale zato určitě velmi dobrodružný. Náš cíl je tentokrát v Adršpachu. Na přepravu máte celý týden, to znamená do úterního večera. Do té doby, splňte jednotlivé úkoly a seznamte se s přiloženými indiciemi.

6. 4 . 2020

Milí agenti,

děkuji všem za urputnou práci! Doufám, že všichni se již dostavili do Adršpachu. Jaký byl let vzducholodí? Neztroskotal někdo?!

Agenti, před námi jsou pro křesťany nejvýznamnější svátky…Velikonoce. Děti ve škole by měly od čtvrtka do pondělí prázdniny! Vy a rodiče si je zasloužíte určitě také. Proto, milí agenti, v Adršpachu se zdržíme až do příštího úterního večera.

Ovšem jako agenti nebudete zahálet! Vaším úkolem bude prozkoumat skalní útesy a hledat orlí hnízdo. Jak víte, sledovaný v podobě orla se přesouval z Třeboně na severovýchod. A jak je známo je doba hnízdění a orel skalní svá hnízda staví na skalních útesech. Proto byla oblast Adršpachu „centrálním mozkem“ vyhodnocena jako předpokládané místo, kde se sledovaný určitě na své cestě zastaví. Výhodu mají agenti, kteří umí lézt do výšek a mají dobrou fyzičku. Ostatní nezapomeňte, že máte k dispozici vzducholoď, díky které se dostanete do výšek, i když neholdujete lezení. ;-)

14. 4. 2020

Milí agenti,

Tak máme za sebou poklidné, ale jistě veselé Velikonoce. Doufám, že všichni již víme, proč jsou Velikonoce pro křesťany tak důležitým svátkem. Věřím, že ano, protože většina agentů to zcela přesně popsala. Použiji odpověď agentky Amálky: „Velikonoce jsou pro křesťany tak důležité, protože Pán Ježíš zemřel na kříži a po třech dnech vstal z mrtvých. Noc se proměnila ve světlo.

Agenti, než opustíme severovýchodní kraj Čech, seznámíme se s jednou osobností, která je s tímto krajem úzce spjatá, protože zde prožila své dětství. I když její život nebyl lehký, zanechala nám ten nejvzácnější poklad. Obzvlášť pro děti je to dar jeden z nejcennějších. Uhádli byste, jaký dar mám na mysli a o kom je řeč? Snad Vám napoví text v příloze.

Vytvořeno: 17. 4. 2020
Poslední aktualizace: 17. 4. 2020 17:01