Soutěž se zdravou 5 - postupujeme do finále!

Zdravá 5

Dobrý den,

s radostí Vám oznamuji, že porota vybrala váš tým Sokolníci k postupu do celostátního finále kuchařské soutěže Zdravé 5 v kategorii 1. stupeň ZŠ. Letos se do soutěže přihlásilo celkem 437 týmů, do finále postupuje 5 nejlepších z každé kategorie.

Finálové kolo se koná v sobotu 9. června od 10 hodin na PlechárněBryksova 1002/20, Praha - Černý Most (http://www.plecharnacernymost.cz/).  Registrace týmů začíná v 9:15, na místě buďte prosím nejpozději v 9:45. Týmy, které přijedou na Černý Most autobusem nebo metrem, po dohodě odvezeme na místo konání finále. Na dopravu všem týmů přispíváme částkou 2 Kč na kilometr cesty z místa sídla školy nebo zařízení do Prahy a zpět, lhostejno zda přijedou vozem nebo veřejnou dopravou.

Soutěžní disciplínou bude příprava zdravého studeného pohoštění a týmy si všechny suroviny i nádobí a pracovní pomůcky přivezou s sebou. Další součástí finále bude vědomostní kvíz z oblasti výživy a správného stravování. Otázky a témata budou letos tajemstvím a děti se je dozví až na místě finále.

Odborná porota bude hodnotit zejména kreativitu, zručnost, čistotu při práci, nutriční vyváženost pokrmu, vzájemnou spolupráci v týmu a výslednou prezentaci díla. Účast v porotě přislíbila herečka a bloggerka Marie Doležalová.

Na místě finále bude zábavný program, focení a občerstvení pro soutěžní tým a 1 dospělou osobu z doprovodu. Případní fandící hosté si občerstvení hradí na místě sami.

Na vítězný tým z každé kategorie v doprovodu pedagoga čeká zážitky nabitý víkend v Ekologickém centru Orlov u Příbrami od pátku 22. do neděle 24. června.

Blahopřeji vám k postupu do finále a děkuji za potvrzení účasti týmu včetně kontaktních údajů na dospělý doprovod.

Podrobnosti ráda vysvětlím na telefonu nebo emailu.

Přeji krásné jarní dny a těším se na viděnou,

Tým Zdravé 5

Vytvořeno: 3. 5. 2018